Poradit a pomoci radou i skutkem, to je smysl tohoto blogu.

Prodej nemovitosti

7. října 2016 v 20:47 | Luboš Zvírotský |  Prodej nemovitosti
Zamysleli jste se někdy nad tím, že jste například zdědili nemovitost ( podle nové terminologie nemovitou věc) a přemýšlíte co s ní? Prodat ji nebo pronajmout a nebo v ní začít bydlet?
V každém případě je nutné si každý krok co nejlépe promyslet a jakmile dojdete k zásadnímu rozhodnutí je nutné konat. A nyní teprve začnou starosti a problémy. Pokud budeme vycházet ze skutečnosti, že jste před tím žádnou nemovitost neprodávali máte několik možností. Zkuste se poptat po svých známých, kamarádech, přátelích, jestli oni s tímto krokem mají nějaké zkušenosti. Můžete také oslovit advokáta a nebo notáře. Můžete se také obrátit na nějakou realitní kancelář. V každém případě dbejte na reference o společnosti nebo osobě, které prodej své nemovitosti svěříte.
Nejhorší krok, který můžete učinit je ten, že začnete hledat postupy jak na prodej na internetu a budete spoléhat na ,, zasvěcené rady" rádoby odborníků. několikrát ročně se setkávám s tím, že lidé si postahují z internetu neplatné smlouvy ať již nájemní a nebo kupní, které jsou neplatné a nebo nejsou v souladu se zákonem a spoléhají na to, že takto je vše v pořádku. Bohužel pozdě zjistí, že tomu tak není a až poté, co stráví zbytečný čas s jejich hledáním a upravováním stylem pokus- omyl, se obrací na odborníky.
Poďme si přiznat jednu věc, když chcete koupit chléb, jdete k pekaři (nepečete si jej sám), pokud chcete koupi boty, jdete do obchodu s obuví (sami si je nešijete), pokud chcete opravit auto, jedete do servisu ( pokud nejste automechanik) a to samé by jste měli udělat pokud chcete koupit, prodat a nebo pronajmout byt- jděte tam, kde to umí a kde Vám pomohou a poradí. Ano můžete namítnout- ale za to přece budu platit. Máte pravdu, budete, ale zároveň máte jistotu, že vše proběhne správně a Vy budete svůj čas věnovat něčemu smysluplnému, třeba rodině nebo koníčkům a starosti necháte profesionálům. Tolik na úvod, budu se snažit na tomto blogu Vám poradit a pomoci, pokud budete mým slovům naslouchat a rád se s Vámi podělím o zkušenosti a postřehy z oblasti realit.

Váš realitní makléř Luboš
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lubor lubor | 8. října 2016 v 14:56 | Reagovat

Výhodný pronájem nemovitostí:

http://fise.cz/prodej-nemovitosti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama